Jak se z právničky stala HEADHUNTERKA – ZUZANA HARMAŇOŠOVÁ

06. júna 2019

Máš za sebou kariérní přerod. Z úspěšné právničky si přešla do oblasti pracovního trhu. Toto se jak může někomu stát? 🙂

S HR som sa stretla po prvýkrát v USA. Po skončení školy som odišla na ročný internship do Južnej Karolíny, kde som pracovala aj na oddelení ľudských zdrojov pre jednu veľkú, developerskú spoločnosť. Tam som zistila, že existuje niečo také ako HR a firemná kultúra. Veľmi sa mi páčilo, ako to v Amerike fungovalo. To, ako sa spoločnosť starala o svojich zamestnancov, ako im dávali najavo, že si ich vážia, že sú radi, že pre nich pracujú a že budovali v nich pocit spolupatričnosti. A to bolo to, čo mi pred 15 rokmi na Slovensku tak veľmi chýbalo. 

Po návrate z Ameriky som začala pracovať ako právnička, pretože som to vyštudovala. Ale vždy ma to viac podvedome ťahalo k ľudom. Po skončení rodičovskej dovolenky som rozmýšľala nad tým, čo ma baví a čo budem robiť. S manželom sme sa medzičasom presťahovali do Prahy. Tak čo ďalej, povedala som si. Chcela som skúsiť to, čo ma vždy bavilo. Tak prečo neskúsiť zmeniť svoju kariéru a rozšíriť si obzory. Dnes som HEADHUNTERKA a lovím tých najlepších kandidátov v Prahe.

Právo tě bavilo méně?

Nehovorím, že ma právo bavilo menej. Právo je taký odbor, ktorý sa dá prepojiť aj s inými oblasťami. Napríklad pri Career Advisory, alebo pri rozhovoroch s našimi kandidátmi môžem využiť moje kompetencie z oblasti práva. 

Splňuje práce Headhuntera tvé očekávání?

Musím povedať, že veľmi, a to z viacerých dôvodov. Každý deň sa stretávam s mnohými inšpiratívnymi ľuďmi, od ktorých sa ja sama učím. Najviac ma však na tejto práci baví, že my HEADHUNTERI oslovujeme tých najlepších kandidátov. My si ich musíme vytypovať a my ich musíme uloviť. Čiže nie je to o tom, že by sa nám kandidáti sami hlásili alebo, že by sme uverejňovali pracovné inzeráty, ale že si ich my sami vyberáme. 

Co tě na této práci nejvíce fascinuje?

To sú ľudia a ich životné príbehy, ich motivácia, ich vnútorný motor, ktorý ich ženie dopredu. 

Jaký je tvůj životní příběh?

Po návrate z USA som nastúpila na ministerstvo zdravotníctva – odbor legislatívny, čo bola veľmi zaujímavá práca, pretože legislatíva je niečo, čo sa v škole nenaučíte. Neskôr som pracovala aj v súkromnom sektore a na poslednej pozícií pred materskou som viedla tím 10 právnikov. Potom čo sa nám narodilo naše prvé dieťa a manžela povýšili v práci, presťahovali sme sa do Prahy. V tom období som si myslela, že je jedno, kde strávim materskú, ale to som sa mýlila, pretože po narodení druhého dieťaťa by sa mi pomoc babičiek veľmi hodila 🙂 Nakoniec je všetko tak, ako má byť.  Nemala som žiadnu pomoc, ani pestúnky, s manželom sme to zvládali sami a lásku, čo deťom dávame, sa nám teraz vracia späť.  

A je jedno či bývate v Bratislave, v Prahe alebo v Austrálii.

Si zastáncem impulzivních rozhodnutí, nebo si ráda věci nejprve promyslíš?

Ja práveže vôbec nie som impulzívny človek. O všetkom rozmýšľam. Vždy si musím vyhodnotiť všetky aspekty pre a proti a tým, že mám veľkú oporu v manželovi, som mohla rozmýšľať aj o kariérnej zmene. Neviem či by som do toho išla, keby som nedostala od neho podporu. 

Najdôležitejší je však vnútorný pocit. Ak vám svietia všetky kontrolky, že to musíte spraviť, tak to spravte. Nikdy to nebude na škodu veci a nikdy to nemôže byť negatívne. 

Jak reagují lidé když jim zavoláš jako HEADHUNTERKA?

Ľudia dnes už poznajú slovo HEADHUNTER a reagujú na to veľmi dobre. Vedia, že ich oslovujem so zaujímavou pracovnou ponukou. Tiež sú milo prekvapení, že ich nekontaktujeme na slepo, ale už o nich vieme. Či už sme na nich dostali referenciu alebo sme si ich našli na LinkedIn-e. Sú naozaj veľmi ochotní sa s nami porozprávať.

Kdo by podle tebe měl určitě využít služeb HEADHUNTERA?

Spoločnosti, ktoré obsadzujú stredný, vyšší a TOP manažment. Ale môžu to byť aj kandidáti, ktorí uvažujú nad kariérnou zmenou, lebo sa potrebujú niekam posunúť. Skvelý HEADHUNTER pracuje nielen na strane klienta, ale aj na strane kandidáta. 

Proč ses rozhodla přijet právě do PERSONALITY?

Moje rozhodnutie padlo po stretnutí s Mariánom Suttom a Petrom Križanom. Oslovila ma atmosféra, ktorú PERSONALITY má. Je to skoro až taká rodinná atmosféra, postavená na individuálnom prístupe. 

Základnou premisou je, aby sme našli toho najvhodnejšieho kandidáta. To je taký, ktorý je nielen odborne zdatný, ale je aj osobnosťou s charakterom a správnymi hodnotami. Snažíme sa zachytiť zhodu hodnôt medzi kandidátom a klientom. Kandidáti tak dostanú prácu, ktorá im dáva zmysel a z ktorej sa tešia. Spokojný je tak samotný kandidát ako aj klient. 

Jak ses o společnosti PERSONALITY dozvěděla?

Dozvedela som počas akcie Challenge 50/50, (stávka, kde sa Marián Sutto stavil s Tomášom Drážnym, či Slovák ako Marián, stretne v Prahe 50 Slovákov na manažérskych pozíciách za 50 dní) v rámci ktorej Marián oslovil môjho manžela, ktorý pracuje ako business development manager. Manžel mi hovoril o Maňovi a o Prosecco párty, ktorú spoločnosť PERSONALITY organizovala. Tiež o tom, koľko príjemných ľudí tam stretol. A keď mi skončila rodičovská dovolenka a rozmýšľala som ako sa dostať do tohto odvetvia, tak mi môj manžel povedal: “zavolaj mu a porozprávaj sa s ním”. Tak som si povedala, že prečo nie, že sa s ním stretnem.

Jako manžel vnímá tvé povolání?

Môj manžel ma podporuje, je rád, že robím prácu, ktorá ma baví. On je človek s otvorenou mysľou a srdcom.

Jaký je podle tebe pracovní trh v Praze dnes? A jak bude podle tebe vypadat o 5 let?

V súčasnosti panuje na pracovnom trhu v Prahe nízka nezamestnanosť. Pred niekoľkými rokmi si firmy mohli vyberať z voľných kandidátov, karta sa však otočila a kandidáti sú tí, ktorí si vyberajú z viacerých ponúk. Dnes nemáme aktívnych kandidátov, lebo sú zamestnaní, avšak mnoho z nich je otvorených pracovnej zmene. 

Jednou z našich úloh je potom predať samotnú spoločnosť tak, aby ich zaujala. Aby cítili potrebu zmeniť prácu. 

A ako to bude o pár rokov? To si netrúfam odhadnúť. Myslím si však, že trh bude aj o 5 rokov viac naklonený k zamestnancom ako zamestnávateľom. 

Analytici říkají, že přichází krize, nebojíš se příchozí krize?

Nemám pocit, že niečo také prichádza a nie nebojím sa. Stále budú pozície, kde treba kandidátov obsadzovať a povolanie HEADHUNTERA bude žiadanou prácou.

Kontaktujte Zuzanu

Phone: +420 773 940 097
E-mail: zuzana.harmanosova@personalityhr.com

Web: http://prague.personalityhr.com

 

Autor:

MM.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.